Choď na obsah Choď na menu
 


 

Lenka sa narodila 9.3.1995 predčasne v 30 týždni tehotenstva , s nízkou pôrodnou hmotnosťou mala len 1 300gramov. Hneď bola uložená do inkubátora a prevezená do nemocnice do Martina. Tam bojovala o svoj život.Keď som ju videla prvý krát, bolo to krásne dievčatko ako malé káčatko. Vtedy  som ani netušila čo ma čaká.

Lenka rástla, ale nevyvíjala sa ako ostatné detičky .Keď sa suseda hrala s hračkami a obzerala si rúčky tak naša Lenka len tichučko ležala a pozerala sa na svet.

Jej diagnóza je DMO teda detská mozgová obrna forma spastickej kvadruparézy s úplnou inkontinenciou Teraz sa pridružila aj kyfoskolióza ťažkého stupňa.. Lenka má poruchu okulo motoriky a zvýšené slinenie. Márne som čakala na prvé slovíčko“ mama“ . Doteraz mi to nepovie. Vie povedať iba "ham" .Aj to je na niečo dobré . Aspoň viem, že je hladná. Len najhoršie je, keď ochorie. A nevie mi povedať čo ju bolí. Iba plače a ja som bezradná. Márne som čakala kedy začne sama sedieť, sama chodiť. Toho sa už asi nikdy nedočkám. Alebo predsa????????????????????????????????????????

Chcela by som  isť s Lenkou do Adeli centra v Piešťanoch.Dosahujú tam veľmi dobré výsledky s detičkami ktoré to už absolvovali. Len neviem či nie je už neskoro  pretože už ide mať v marci 18 rokov. Ale to uteká,pravda.